Noc Bibliotek

13 październik 2023
W tym roku akcja Noc Bibliotek w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym upłynęła pod hasłem "Co się w nocy wydarzyć może...".

Podczas tych nocnych spotkań nie zabrakło zabaw, prac plastycznych, zadań i zagadek, które łączyły i przeplatały się z dobrą książką! A wszystko to pod specjalnie zaaranżowanym rozgwieżdżonym niebem.

Działo się naprawdę dużo. Było czytanie fragmentów książki "Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy" oraz wyświetlanie przy pomocy latarki obrazków na ścianie. Dzieci mały też zadanie polegające na tym by odgadnąć, jakie odgłosy towarzyszą nam nocą. Aby się rozruszać było nocne konfetti oraz zabawa ruchowa z piłkami imitującymi planety i ich ruch po robicie. A to wszystko to tylko niektóre z atrakcji, które można było znaleźć w wylosowanych przez dzieci kopertach.

Po pięknych pracach plastycznych przedstawiających "NOC", mieliśmy wszyscy okazję zrelaksować się przy dźwiękach kosmosu, obserwując ruch gwiazd na sufitowym niebie.