Ułatwienia dostępu

Skip to main content

DKK - Mariusz Szczygieł - spotkanie autorskie


22 wrzesień 2023
Dzień 21 września zamienił się w naszej bibliotece w małe święto słowa pisanego. A stało się tak za sprawą spotkania autorskiego z Mariuszem Szczygłem.

Autor znanych i nagradzanych reportaży zgromadził wokół siebie licznie przybyłych czytelników. Mogli oni wysłuchać opowieści o drodze twórczej i historiach związanych z powstawaniem popularnych tytułów, np.: „Gottland”, „Nie ma” czy bestselerowego „Osobistego przewodnika po Pradze”.

Osobowość autora i przyjazna atmosfera sprzyjała zadawaniu licznych pytań i ciekawej dyskusji.
Na koniec oczywiście wierni czytelnicy otrzymali osobiste autografy od swojego ulubionego autora.

Mariusz Szczygieł przybył do naszej biblioteki w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „Wieża ciśnień”, a spotkanie z nim było współfinansowane przez Instytut Książki.

Mariusz Szczygieł - laureat Europejskiej Nagrody Książkowej 2009 za „Gottland”, która zdobyła także Nike Czytelników oraz podwójnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za „Nie ma” (w wyborze jury i czytelników). Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Współzałożyciel księgarnio-kawiarni „Wrzenie świata” oraz wydawnictwa „Dowody na Istnienie”.
Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi - jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego „Osobistego przewodnika po Pradze”.
Jego książki zostały wydane w 21 krajach.