04 październik 2022
W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadał w czwartek 29 września. Z tej okazji nasza biblioteka miała przyjemność gościć uczniów z klasy pierwszej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Oczywiście najważniejszym punktem spotkania było głośne czytanie, ale przy okazji dzieci zapoznały się z zasadami panującymi w bibliotece a także z pracą bibliotekarza.

Do wspólnego czytania wybraliśmy książkę Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.
Dzięki temu młodzi czytelnicy mogli poznać prawdziwą historię podróżnika, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzał Afrykę rowerem. Ciekawe spotkania z mieszkańcami Afryki i dziką przyrodą z pewnością zainteresowały każdego, kto jest ciekawy świata.

Drugą książką, która była czytana na zajęciach to baśń Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka”.
To znana baśń o szewczyku, który musiał wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.

Na koniec przyszedł czas na rozmowy o przeczytanych utworach, ulubionych bohaterach, a także o tym, dlaczego warto sięgać po książki.

Zdjęcie z zajęć organizowanych z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania