Jarosław Szczyżowski - Przewodniki emocjonalne

23 wrzesień 2022
Nasz czwartkowy gość - Jarosław Szczyżowski to osobowość nietuzinkowa - przewodnik sudecki, lokalny patriota, pomysłodawca i realizator wielu ciekawych inicjatyw.

Podczas spotkania pan Jarosław niezwykle zajmująco opowiadał o kopalniach uranu w Miedziance i Kowarach. Pasja z jaką oddaje się swoim zainteresowaniom zaowocowała tym, że biblioteczne spotkanie z autorem przewodników emocjonalnych było dynamiczne i bardzo ciekawe.

Oprócz opowieści o dziejach wydobycia uranu w Sudetach poznaliśmy historię Teatru Ucieczkowego i spektakli realizowanych we współpracy z Teatrem im. Norwida w Jeleniej Górze.
Teatr Ucieczkowy to teatralne lekcje historii, które w niekonwencjonalny sposób i w przyrodniczej scenerii pokazują historię naszego regionu.

Zdjęcie ze spotkania z Jarosławem Szczyżowskim