Podczas spotkania wulkan energii i humoru tryskający z Przemka Corso - autora serii książek o przygodach archeologa i awanturnika Roberta Karcza – zapewnił żywiołową atmosferę.

Zdjęcie ze spotkania z Przemkiem Corso

Przemek Corso to pisarz, konferansjer, felietonista, scenarzysta teledysków i człowiek pracujący na etacie. Ciśnie się pytanie, kiedy znajduje czas na realizacje marzenia, czyli tworzenie powieści przygodowych, którymi chce zapełnić lukę wydawniczą.
Wychowany na powieściach m.in. Alfreda Szklarskiego czy Zbigniewa Nienackiego stworzył postać Roberta Karcza. Jego przygody mają za cel pokazanie dodatkowo jednej ważnej rzeczy młodemu czytelnikowi - w każdym mieście są ciekawe miejsca skrywające różne tajemnice i ciekawostki historyczne. Trzeba tylko zwrócić na nie uwagę. Tym sposobem Legnica, w której toczy się akcja „Podziemnego miasta” i „Miasta złodziei” czy Czeladź – główne miejsce akcji „Miasta tajemnic” stają się atrakcyjniejsze w odbiorze i wydają się ciekawszym miejscem zamieszkania. Innymi słowy przygodę można przeżyć w każdym miejscu i czasie.

Przemek Corso, choć na co dzień mieszkający w Legnicy, jest urodzonym Czeladzianinem. W pewnym sensie to Górny Śląsk wpłynął na to, że stał się autorem bestsellerowej biografii "GrubSon - na szczycie". Formuła książki przyjęta przez Przemka Corso sprawiła, że nie jest typową biografią. Tomasz Iwanca „GrubSon” to wokalista, raper i producent muzyczny, a opowieść o nim to opowieść o ciężkiej pracy i muzycznej drodze na szczyt, a także opowieść zmuszająca do refleksji.

Tych, którzy jeszcze nie poznali Roberta Karcza, zapraszamy do naszej biblioteki, gdzie na półkach można znaleźć pełny cykl o przygodach tego archeologa-awanturnika. Jest również dostępna książka „GruBson na szczycie”.