Walentynkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i miało charakter typowo romantyczny. Rozmowy toczyły się wokół książek Marzeny Rogalskiej, wydanych w serii "Kolory życia".

Fragment plakatu promującego spotkanie - kolaż z okładek książek Marzeny Rogalskiej

Książki Marzeny Rogalskiej napisane zostały główniez myślą o kobietach, które lubią smakować życie. Przesiąknięte są niezwykłą aurą przyjaźni, która stanowi motto przewodnie w jej twórczości. Jednocześnie zadając sobie pytanie czy taką bezinteresowną i w pełni oddaną przyjaźń można spotkać w dzisiejszych bardzo trudnych czasach. Na pewno nie jest to niemożliwe, ale szalenie trudne.
W pewien sposób Marzena Rogalska ma ochotę zarazić nas „przyjacielskością”, żyjmy tak aby mieć przyjaciół. W nich nasza siła! Związek z mężczyzną może nie przetrwać próby czasu, przyjaciel jest zawsze. Jednak historia z „ Drugiej miłości” przekonuje nas również o tym, że nie wolno rezygnować z miłości. Najlepiej w życiu dbać o równowagę.

Dla miłośniczek literatury obyczajowej książki Marzeny Rogalskiej będą ciepłym uzupełnieniem twórczości Krystyny Mirek, Magdaleny Kordel, czy Gabrieli Gargaś.