Oddział Dziecięco-Młodzieżowy oraz Filia nr podczas ferii prowadiły zajęcia dla dzieci, z których skorzystały grupy z Klubu Piast, ze świetlicy oraz z Przedszkola Kubusia Puchatka.

Podczas zajęć w Oddziale Dziecięc-Młodzieżowym, które odbywały się pod hasłem "Biblioteczna Kraina Niespodzianek", uczestnicy wykazywali się w wielu dziedzinach. Poruszona została ich aktywność fizyczna, podczas wyścigów, konkurencji i zabaw manualnych oraz intelektualna, podczas rozwiązywania zagadek i zabaw pobudzający kreatywne i logiczne myślenie. Nie zabrakło także elementów twórczych i części plastycznych. Podczas zajęć dzieciaki z przygotowanych materiałów tworzyły mieszkańców Bibliotecznej Krainy Niespodzianek oraz zaprojektowały makiety przedstawiające ich życiową przestrzeń, która była pełna niesamowitości m.in. drzewek słodyczy, kolorowych żab oraz tajemniczych pojazdów.

W Filii nr 1 odbywały się zajęcia plastyczne adresowane do dzieci. W pierwszym tygodniu dominował temat zimy. Maluchy miały za zadanie wykonać z rolki po papierze toaletowym postać narciarza. W następnym tygodniu tematem zajęć był Dzień  Zakochanych zwany też Walentynkami. Dzieci miały okazję dowiedzieć się dlaczego 14-tego lutego zakochani obchodzą swoje święto. Luźna rozmowa przybliżyła im postać samego Świętego Walentego jak i temat miłości i innych ciepłych uczuć, którymi obdarzamy swoich przyjaciół i bliskich. Dzieci z przyjemnością opowiadały kogo bardzo kochają i komu chętnie podarują swoją Walentynkę, przeważnie padały odpowiedzi, że będą to rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Następnie dzieci wykonały kartki walentynkowe i kolorowe laurki.