Już po raz drugi gościliśmy w naszej bibliotece specjalistę z zakresu zielarstwa. W czwartkowe popołudnie chętni mogli posłuchać wykładu "Ziołowa apteczka".

Zioła stanowią niezbędnik każdej apteczki .To właśnie one pełnią istotną rolę w życiu człowieka mając szerokie zastosowanie w wielu schorzeniach. Już nasze babcie wiedziały, że najlepsze na przeziębienie są kwiaty lipy czy maliny. Dzięki swoim właściwościom chronią nas przed różnymi chorobami.
Działanie ziół polega na wzmocnieniu naszego organizmu. Nie musimy zasięgać porady lekarza wystarczy, że nasza apteczka będzie zaopatrzona w odpowiednie zioła.

W trakcie spotkania specjalistka zaprezentowała czytelnikom działanie poszczególnych ziół i mieszanek ziołowych; jak je należy stosować i w jaki sposób przechowywać oraz przygotowywać.
Uczestnicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali porad i wskazówek na temat domowych sposobów walki z przeziębieniami i nie tylko. Poznali także zastosowanie ziół w profilaktyce prozdrowotnej oraz przepisy na herbatki, mikstury i nalewki. Mieli okazję degustacji różnych gatunków i smaków herbat ziołowych i owocowych.