Jesień to dobry czas na spotkania z książką. Długie wieczory i deszczowa pogoda za oknem zachęca do sięgania po lekturę. Dlatego pewnie październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Wieża ciśnień” spotkało się z dużym zainteresowaniem, szczególnie ze strony seniorów. Mamy nadzieję, że nowo nawiązany kontakt zaowocuje kolejnymi rozmowami, podczas których książka będzie ich główną bohaterką.

Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki "Wieża ciśnień"

Na spotkanie przygotowaliśmy kilka tytułów, które chcemy polecić szczególnej uwadze. Wśród jesiennych propozycji znalazły się nowości z rożnych gatunków literackich. Zagościły biografie, reportaż, polski kryminał, a także powieść autobiograficzna.

"Nikt mnie nie ma" to wspomnienia z lat dzieciństwa i młodości Asy Linderborg w oparciu o jej relacje z ojcem. Autorka maluje portret bliskiego sobie człowieka oraz rzeczywistości, jaka panuje w Szwecji w latach 70-80-tych. Obrazuje tło społeczne, ale bardziej w kontekście własnej rodziny.

„Chajzerów dwóch” Zygmunta i Filipa Chajzer . To książka o tym, jak dobrze mieć wspaniałą rodzinę, rodziców. Jak wielkie to szczęście dla dziecka, mieć dobre relacje z ojcem, matką, bo przecież to oniwpływają na to jacy jesteśmy, jacy będziemy, jaki mamy charakter, upodobania.