Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września, był w naszej bibliotece tylko pretekstemm do nieco szerszego i dużo dłuższego promowania tej idei. Oddział Dziecięco-Młodzieżowy oraz Filia nr 1 prowadziły z tej okazji liczne zajęcia dla dzieci.

Do Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego zostały zaproszone ubiegłoroczne 3-latki, które w ramach kontynuacji projektu „Książeczki z walizeczki” przyszły na lekcje biblioteczne. Dzieci mogły zobaczyć ogrom i różnorodność naszego księgozbioru. Mogły też wziąć do ręki i obejrzeć wybrane przez siebie książki. Spotkania te połączone były z czytaniem fragmentów książek autorstwa Agnieszki Frączek, Wandy Chotomskiej oraz Rachel Bright.

W Filii nr 1 również odbywały się zajęcia dla najmłodszych. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego poruszonych zostało wiele ważnych tematów, m.in.: czym różni się biblioteka od księgarni, co można znaleźć na półkach bibliotecznych regałów i co należy zrobić, aby stać się posiadaczem Karty Czytelnika i wypożyczyć książkę. Dzieci robiły przegląd nowości wydawniczych, słuchały czytanych utworów i brały czynny udział w przygotowanych zabawach.

W Polsce "Dzień Głośnego Czytania" ma już 17-letnią tradycję. Jest on okazją do podkreślenia licznych zalet czytania, takich jak: rozwijanie wyobraźni, umiejętności uważnego słuchania i wzbogacania słownictwa.