Na kolejne wakacje trzeba będzie poczekać prawie rok, a do tego czasu pozostają nam wspomnienia po ostatnich. Bywalcy wakacyjnych spotkań w bibliotece na pewno będą mieli co wspominać...

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy zgotował przybyłym w lipcu na zajęcia grupom prawdziwy "Wakacyjny horror". Dzieci poznały upiory straszne, okrutne i krwiożercze, ale wbrew tytułowym zapowiedziom było straaasznie wesoło. Nie zabrakło też upiornego twista!
Natomiast sierpień upłynął pod hasłem „Criminal Holiday”. Były zabawy na spostrzegawczość, refleks oraz słuch, zagadki, prace wielkoformatowe i inne tajemnicze zadania…, bo  być detektywem to widzieć to, czego nie widać na pierwszy rzut oka i słyszeć to, co może umknąć uszom innych.

Wakacje na Filii upłynęły pod hasłem „Wakacje i książka - to też dobry duet”. Dzieci biorące udział w zajęciach spędzały czas przy wspólnej zabawie - grały w gry planszowe i komputerowe, wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, wspólnie czytały bajki, rozwiązywały krzyżówki oraz zagadki literackie.

Dorośli czytelnicy również zostali zaproszeni na letnie spotkania służące przyjemnemu spędzeniu czasu i rozrywce.
Spośród różnych innych zajęć uczestnicy szczególnie docenili te, które dotyczyły animacji. W ich trakcie można było, między innymi, obejrzeć fragment nagradzanego filmu ze zbiorów biblioteki - „Twój Wincent”, który jest doskonałym przykładem pełnometrażowej animacji dla dorosłych widzów.