W dniu 23 marcau w Domu Pomocy Społecznej w Jaworze odbył się koncert przedświąteczny "Wielkanoc na ludowo", który został zorganizowany przez Przedszkole Niepubliczne "Prymusek" we współpracy z naszą biblioteką.

Piosenki i wiersze wybrane przez wychowawczynię przedszkolaki ćwiczyły sumiennie zarówno w przedszkolu jak i w bibliotece. Szczególną trudność młodym artystom sprawiały utwory ludowe włączone do repertuaru. Zawierały bowiem zwroty już dziś zanikające. Jednak na koncercie dzieci zaśpiewały i wyrecytowały wszystko pięknie.

Przy okazji wizyt w bibliotece pięciolatki oglądnęły prezentację multimedialną o sposobach zdobienia pisanek. Wspólnie posiały rzeżuchę w odpowiednim naczyniu i na przygotowanym podłożu. Zabrały ją potem do przedszkola i pielęgnowały aż wyrośnie. Tak powstała baza, która posłużyła później do przygotowania zjednoczonymi siłami dzieci i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej stroika wielkanocnego.
Starsze osoby wspierały i pomagały dzieciom wykonać jajeczka za pomocą bibuły i przy użyciu ekologicznego kleju z mąki. Tak powstały wyklejanki. Jest to jeden ze sposobów zdobienia pisanek, który przedszkolaki poznały na bibliotecznych zajęciach.
Wykonane wspólnie pisanki umieszczone zostały w pojemniku z rzeżuchą i baziami. W ten sposobów stworzona została efektowna ozdoba wielkanocnego stołu. Wspólna praca przyniosła dużo radości obu stronom. Na zakończenie nie obyło się bez słodkiego poczęstunku.

To działanie miało charakter międzypokoleniowy. Zaangażowało seniorów i dzieci do wspólnego działania. Połączyło też wszystkie osoby współpracujące i pomagające przy organizacji tego przedsięwzięcia, za co serdecznie dziękujemy.