Dnia 27 lutego naszą bibliotekę odwiedziła Wanda Szymanowska, autorka książek dla dzieci i dla dorosłych.

Pani Wanda jest osobą otwartą, komunikatywną i ma świetny kontakt zarówno z dziećmi jak i z młodzieżą. Na pewno przemawia za tym fakt, że przez wiele lat była nauczycielem. Oprócz literatury dziecięcej, pisze również dla dorosłych. Najbardziej popularna wśród kobiet okazała się trylogia obuwnicza: „Zielone kalosze”, „Niebieskie sandały” oraz „Czerwone szpilki”.

Tym razem odbyły się u nas dwa spotkania - jedno w Filii nr 1, drugie w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym, które oparte były o jej najnowszą książkę dla dzieci „Zaina”.
Głównym tematem książki jest multikulturowość, a bohaterowie borykają się z problemami, które przy obecnych trendach życia  dotykają coraz więcej ludzi.