We wtorek 12 grudnia w godzinach popołudniowych naszą bibliotekę odwiedziła konsultantka jednej z firm kosmetycznych - Anna Soja, która hojnie podzieliła się swoją wiedzą na temat podstawowej pielęgnacji skóry.

W trakcie spotkania poruszony został temat właściwego oczyszczania i nawilżania skóry. Pani Anna mówiła również o witaminach, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry. Było także o doborze odpowiednich tonacji i kolorów makijażu, malowaniu w zależności od rodzaju i karnacji skóry. Rozmawiałyśmy także o sposobach używania poszczególnych pędzli i innych przyrządów oraz dbania o nie.

W trakcie spotkania niektóre z pań poddane zostały specjalnym zabiegom: maseczka z węgla czy mikrodermabrazja, a wszystkie spróbowały jedwabistej kuracji na dłonie.

Było to pełne wskazówek spotkanie, które w przyszłości na pewno pomoże nam - paniom - w doborze i umiejętnym stosowaniu niezwykle profesjonalnych i dobrych kosmetyków. Również uzyskałyśmy wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Zgodnie stwierdziłyśmy, że musimy powtórzyć to jeszcze raz. I jeszcze raz... Tym bardziej, że spotkanie odbyło się w kameralnej atmosferze przy ciastku i kawie.