Jesienna zabawa "Poezja chodzi Ci po głowie?" dedykowana była dla tych wszystkich miłośników poezji, szukających w świecie wierszy piękna, rozjaśniającego życie i schronienia, gdy czują się zagubieni.

Zdjęcie tomiku poetyckiego Anety Ślemp "Proza życia"

W okresie od września do listopada czekaliśmy w bibliotece na napisane własnoręcznie na papeterii strofy, które chodziły po głowie naszym czytelnikom. Mogła to być to zarówno twórczość własna, jak i ulubionego poety.
Celem zabawy było również ocalenie od zapomnienia sztuki kaligrafii, w tym przykładanie wagi do estetycznego i czytelnego pisma oraz np. użycie papeterii.

Laureatką naszej poetyckiej zabawy została pani Aneta Ślemp - miłośniczka teatru, kina i literatury, mieszkanka okolic Jawora. Wielokrotnie nagradzana w konkursach literackich absolwentka filologii polskiej prywatnie jest mamą dwóch synów.
Zabawa przyczyniła się do „wyłowienia” pięknej poezji, ukrytej w głowie mieszkanki naszego regionu. Zaowocowało to poszerzeniem księgozbioru biblioteki o tomik poezji autorstwa Anety Ślemp - „Proza życia”, po sięgnięcie do którego serdecznie zachęcamy.