Tym razem Filia nr 1 w ramach akcji "Raz, dwa, trzy - czytaj Ty!” polecała do poczytania biografie znanych osób.

"Osiecka - tego o mnie nie wiecie" Beaty Biały to po raz pierwszy publikowane rozmowy przyjaciół i znajomych Agnieszki Osieckiej. Opowiadają o niej Hanna Bakuła, Maryla Rodowicz, Magda Umer, Daniel Passent, Krystyna Janda, Olga Lipińska i Jerzy Satanowski. Z rozmów o niej wyłania się postać pełna sprzeczności. Dla każdego miała inną twarz, raz delikatna i okrutna, raz namiętna i nieczuła, a innym razem radosna i popadająca w stany depresyjne. Każdy z jej znajomych i przyjaciół opowie inną historię.

"King” to wywiad-rzeka, w którym Muniek Staszczyk opowiada całe swoje życie niezawodnemu Rafałowi Księżykowi. Muniek Staszczyk to prawdziwa legenda rocka. Ta książka zdradza wiele jego tajemnic, które dotąd nie były znane jego fanom. Ukazuje zupełnie innego Zygmunta. To pozycja obowiązkowa dla miłośników zespołu T.Love To prawdziwa, fantastyczna rockandrollowa podróż, która bez wątpienia będzie fascynująca dla czytelnika. Warto po nią sięgnąć!

Książka Krystyny Kofty "W szczelinach czasu" to intrygująca relacja autorki - pisarki, plastyczki i felietonistki - z okresu PRL. Przenosi czytelników do świata pełnego absurdów, który jednak dla ludzi w nim żyjących jest  codziennością. Codzienna walka z całym światem o zdobycie podstawowych produktów nie kończyła się powrotem do domu i błogim odpoczynkiem. We własnych czterech kątach trzeba było zrobić jeszcze więcej, zadbać o tysiące małych spraw, które stawały się prawdziwymi wyzwaniami dla każdej kobiety. Z jednej strony opowieść ta wydaje się mocno nierealna, szczególnie dla młodszego pokolenia, ale dla osób pamiętających tamte czasy, jest niemal jak pocztówka z przeszłości, mogącą na nowo rozbudzić dawno zapomniane wspomnienia.