Wśród wakacyjnych poleceń Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego nie mogło zabraknąć historii z dreszczykiem, które szczególnie podczas wakacji pobudzają wyobraźnię.

Potrzeba poznawania i dociekania jest w przypadku dzieci niezbędnym elementem rozwoju. Czy może być więc coś lepszego niż powieść detektywistyczna skierowana właśnie do tych najmłodszych?

Książki detektywistyczne cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, a wbrew wszelkim pozorom nadają się na każdą porę roku, a nie tylko na jesienne wieczory. Spokojnie mogą zostać naszym wakacyjnym kompanem!
Wszystkie dzieci, które lubią niesamowite przygody i historie z lekką dozą niepewności zachęcamy do sięgania po wakacyjne lektury proponowane na ten tydzień,
Szczególnie znana i lubiana jest seria Martina Widmarka "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai", ale to nie jedyne tytuły, z jakimi mogą zapoznać się nasi czytelnicy.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć pokazującej książki dostępne w naszej bibliotece, a także do dokonywania wyborów i odwiedzin!