Dnia 23 kwietnia obchodziliśmymy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Biblioteka, aby podkreślić to święto, zazwyczaj w tym dniu zapraszała na spotkania autorskie. W tym roku było podobnie. Podobnie, ale inaczej.

Logo akcji Unii Literackiej "UL z książkami"

Zapraszamy do poznania i posłuchania polskich pisarzy współczesnych. Taką możliwość stwarza Stowarzyszenie Unia Literacka zrzeszające polskich pisarzy. Zaprasza czytelników na internetowy festiwal literacki "UL z książkami". Bezpłatne spotkania online, które są transmitowane w mediach społecznościowych dają możliwość spotkania się z wieloma twórcami. Codziennie o godzinie 18.00 literaci czytają, rozmawiają i zapraszają do pisarskiego świata. Można uczestniczyć w spotkaniach na żywo albo skorzystać z nagrań wcześniejszych, które ukazują się na stronie https://www.facebook.com/unia.literacka.

Korzystajmy z możliwości posłuchania ulubionych pisarzy, ale również poznania twórczości literatów, o których wiemy nieco mniej.
W zasobach naszej biblioteki jest wiele autorskich pozycji twórców zrzeszonych w Unii Literackiej. W każdej chwili można sprawdzić w naszym katalogu na stronie DZB, które tytuły sa dostępne w jaworskiej bibliotece. Nowości oczywiście będą kupowane w miarę możliwości.
Potraktujmy to jako przygotowanie do korzystania z biblioteki, gdy już będzie taka możliwość, i zamawiania książek (na stronie DZB lub telefonicznie), aby na nas czekały.