Bądź piękna każdego dnia bez względu na metrykę. W myśl tej zasady przebiegło wtorkowe spotkanie z kosmetyczką Katarzyną Staszkiewicz, z Legnicy.

W życiu każdej z nas zdarzają się sytuacje wyjątkowe - dni kiedy chcemy olśniewać wyglądem i być w centrum zainteresowania. Ubieramy wtedy piękną, nową sukienkę, najlepsze szpilki, idziemy do fryzjera i robimy wyjątkowy, wieczorowy makijaż. Jego wykonanie wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad, dzięki którym z pewnością sobie poradzimy.

Pierwsza zasada to odpowiednie dopasowanie intensywności makijażu do okoliczności. Wykonując makijaż pamiętajmy o jednym – co za dużo to niezdrowo! Jeżeli planujemy mocniej podkreślić oczy, usta pomalujmy bardzo delikatnie i odwrotnie. Powinniśmy zdecydować się, który element makijażu ma być na pierwszym planie i pozostałymi elementami starać się go jeszcze bardziej podkreślić. Tak więc, jeśli decydujecie się na czerwone usta, pamiętajcie, że makijaż oczu nie powinien być zbyt intensywny.

Podczas spotkania poruszony został również temat pielęgnacji skóry twarzy. Dojrzała cera potrzebuje wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Podstawą dbania o nią jest dogłębne oczyszczanie, nawilżanie oraz odpowiednie jej odżywianie.

Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Kolankowskiej za umożliwienie zorganizowania takiego spotkania, jak również za słodki poczęstunek oraz bon upominkowy dla jednej z uczestniczek.