W czasie ferii zimowych do naszej biblioteki uczęszczały grupy dzieci na specjalnie dla nich przygotowanie zajęcia.

Pod takim hasłem Oddział Dziecięco-Młodzieżowy zorganizował w ramach ferii zimowych zajęcia pod hasłem „Tajemnica szyfru biblioteki”.
Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zadania logiczne, zagadki i quizy. Pracując w skupieniu starały się rozszyfrowywać informacje i wykonywać polecenia.
Nie zabrakło również zajęć plastycznych. Uczestnicy spotkań zabawili się w wynalazców, tworząc: urządzenie do składania ubrań, „zmieniarkę”, która w swoim założeniu miała m.in. zmieniać dwutlenek węgla na tlen oraz projektor telefoniczny.
Nie zapomnieliśmy także o robotach Photon! One również zostały wykorzystane, a zabawa z kodowaniem była niezwykle atrakcyjnym punktem zajęć. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wprawiały roboty w ruch, kierując je po odpowiednich torach. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z kodowaniem, a mimo to radzili sobie świetnie.

W Filii nr 1 odbywały się warsztatowe zajęcia "Animować każdy może". Do pracy wykorzystana została aplikacja na tablety i smartfony. Uczestnicy poznali historię animacji i dowiedzieli się, że istnieją różne techniki animacyjne. Zauważyli także, jak wiele pracy potrzeba by powstał nawet kilkuminutowy film animowany.
W części warsztatowej dzieci zapoznały się z funkcjonalnością aplikacji, dzięki której w prosty sposób można wykonać animację poklatkową. Pod pretekstem poszukiwania odpowiedzi na pytanie „Co robią przedmioty, kiedy nikt nie patrzy?” uczestnicy warsztatów starali się odkryć te głęboko skrywane tajemnice i ukazać je światu tworząc krótkie samodzielnie wyreżyserowane filmy „Tajemne życie ...”.