W czwartek w bibliotece odbył się wykład na temat suplementów diety przygotowany przez dietetyka klinicznego - panią Kalinę Szczepańską.

Podczas prezentacji pani Kalina w sposób bardzo profesjonalny, jak również przystępny opowiadała o tym, które produkty należy spożywać i w jakich proporcjach, by nasze zdrowie utrzymywać w dobrej kondycji.
Mówiła także o suplementach wspomagających nasz układ odpornościowy oraz o innym uzupełnieniu diety np. by stracić kilka zbędnych kilogramów. Uświadamiała nas, jak powinien wyglądać ich skład, które będą skuteczne i bezpieczne dla naszego zdrowia. Zwracała szczególna uwagę na to, iż są to tylko suplementy diety i tak też należy je traktować. Czym innym jest więc określenie, że dany preparat uzupełnia dietę w wapń czy witaminę D3, a czym innym, że leczy chorobę. Tymczasem pełnowartościowe posiłki, dostarczające wszystkich koniecznych składników odżywczych, są dla niektórych osób trudne do realizacji.

Pani Kalina bardzo mocno akcentowała, by zwracać szczególna uwagę na przyjmowanie niektórych suplementów diety. Mogą one bowiem wchodzić w wyjątkowo niekorzystne oddziaływania z równocześnie stosowanymi lekami. Efektem może być nawet groźna dla życia reakcja.

Spotkanie wg uczestników było bardzo interesujące i pożyteczne. do tego bogato zilustrowane. Wszyscy czekają już na kolejne.