Czwartkowe popołudnie 30 stycznia było okazją do wysłuchania urokliwych miniaturek literackich Andrzeja Liczmonika, wrocławskiego prozaika i publicysty, który odwiedził naszą bibliotekę.

W swoich opowiadaniach Andrzej Liczmonik pokazuje za pomocą zabawy słowem, oparte na życiowych obserwacjach oraz na nabytej wiedzy, postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości.

Na rynku wydawniczym Andrzej Liczmonik zadebiutował w 2013 roku tomikiem opowiadań "Mroczne blaski". Kolejne publikacje to: "Ścieżki szukania", "Cnoty i grzechy" i "Nie tak czarne – nie tak białe" oraz ”Z życia i marzeń wzięte". Krótkie opowiadania czytane przez autora zachęcały do pytań i dyskusji ze strony czytelników.
Najwięcej emocji wzbudziła miniaturka "Projekt” z tomiku "Nie tak czarne nie tak białe”, którą można określić jako krzywe zwierciadło korporacyjnego pokolenia. A zbiorek "Cnoty i Grzechy" będący literacką ilustracją katechizmowych pojęć zaprezentowała miniaturka „Cnota życzliwości” i „Zazdrość”. Żartobliwa forma wypowiedzi celnie ujmowała nasze społeczne cechy.
Czytelnicy chętnie sięgali po kolejne tomiki aby poszerzyć domowe zbiory.

Andrzej Liczmonik pracę nad „wartościowaniem słowa” podjął w 2007 roku ze względu na pogarszający się wzrok i konieczność przejścia na rentę. Jest laureatem wyróżnień i III nagrody w kolejnych edycjach konkursu "Małej formy literackiej" organizowanym co roku przez miesięcznik "Sekrety Żaru" we współpracy z ZAiKS-em. Jest również zdobywcą I nagrody w konkursie na esej na temat "Jak w przyszłości będzie docierać do nas kultura" zorganizowanym przez Tyflogalerię przy Zarządzie Głównym Polskiego Związku Niewidomych.

Wszystkie miniaturki Andrzeja Liczmonika już niebawem będą dostępne w naszych zbiorach. Serdecznie po nie zapraszamy.