Nie lada atrakcją dla czytelników są spotkania z autorami, wydawcami, ludźmi kultury. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa. Takie spotkanie odbyło się ostatnio w naszej bibliotece z autorką - Krystyną Śmigielską i jej najnowszą książką "Pokurcz".

Spotkanie odbywało się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki "Wieża ciśnień".

Krystyna Śmigielska jest autorką książek dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych czytelników.
Pilna obserwatorka prozy codziennego życia z zamiłowaniem do poezji tworzy literackie opowieści. Jej książki przedstawiają pozytywny i słoneczny obraz świata, nie są jednak pozbawione refleksji. Autorka przygląda się relacjom międzyludzkim, wydobywając z pozornie błahych wydarzeń prawdy rządzące naszym życiem, przyjaźnią i miłością.
Powieści zamieszkują barwne postaci, z którymi czytelnik natychmiast się zaprzyjaźnia i rozstaje bardzo niechętnie.

"Pokurcz” jest historią o miłości, ale nie ckliwym romansem - jest historią przyjaźni, ale tej z gatunku trudnej. Powieść rozgrywa się na wielu płaszczyznach i czasach, ale opowiada prawdziwą historię człowieka - pokurcza. Raz wybiera drogę schodami w górę, która jest pełna wyrzeczeń, ale być może prowadzi do celu. Czasem zawraca i schodzi w dół. Droga wydaje się łatwa, ale dokąd go zaprowadzi?