We wtorek 1 października w naszej bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie pod nazwą "Zręczne ręce" dla wszystich, którzy takowe ręce mają albo chcieliby mieć.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze a każdy z uczestników przyniósł ze sobą rękodzieła wykonanych swoimi zręcznymi rękami, które dodatkowo tę atmosferę ociepliły.
Wśród zaprezentowanych robótek podziwiać można było koszyki plecione z papierowej wikliny, papierowe gwiazdki, trójwymiarowe kartki, robótki wydziergane na szydełku i na drutach, sensoryczne książeczki, haftowane matematycznym haftem zakładki do książek, materiały tkane na krosnach, patchworki i wiele, wiele innych prawdziwych cudeniek.

Podczas spotkania była okazja aby wymienić się doświadczeniami, radami i spostrzeżeniami o różnych technikach robótek ręcznych. Na temat niektórych z technik można się było również dowiedzieć z książek, których w bibliotece jest pod dostatkiem.

Na kolejnych spotkaniach będziemy uczyć się wybranych technik i wykonywać różne drobiazgi.

Spotkanie "Zręczne ręce" rozpoczęło październikowe senioralia w bibliotece, czyli cykl imprez będących inspiracją dla seniorów, pokazyjących jak aktywnie i z pasją można spędzić ten etap życia, gdy dysponuje się większą ilością wolnego czasu.