Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych użytkownika strony www

(aktualizowana dnia 8 maja 2019)

Tożsamość i dane kontaktowe administratora

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze, mająca siedzibę pod adresem pl.Seniora 4, 59-400 Jawor.
Z administratorem można skontaktować się poprzez adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., formularz kontaktowy pod adresem http://www.mbp.jawor.pl lub pisemnie pod adresem siedziby administratora.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych

We wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych może Pani/Pan skontaktować się z wyznaczonym przez Administratora inspektorem ochrony danych poprzez adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Cel przetwarzania i podstawa prawna

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:

• świadczenia usług drogą elektroniczną w zakresie wynikającym z funkcji konkretnego formularza, tj. przedłużenia terminu zwrotu zbioru bibliotecznego, złożenia zamówienia na zbiór biblioteczny lub zaproponowania zakupu zbioru bibliotecznego – zgodnie z art.6 ust.1 lit.a) RODO – osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (…).

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na mocy obowiązujących przepisów prawa, w tym właściwym organom wymiaru sprawiedliwości.

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będzie Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu (Rynek 58, 50-116 Wrocław) będąca administratorem systemu bibliotecznego Aleph.

Okres przechowywania danych

Pani/Pana dane kontaktowe podane na podstawie wyrażonej zgody będą przetwarzane i przechowywane do czasu zrealizowania usługi.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. Przysługuje również Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych: Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO),
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel. 22 860-70-86.

Informacja o dowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zrealizowania usługi.