Legimi na Dolnym Śląsku

13 maj 2022
Od stycznia 2017 Miejska Biblioteka Publiczna w porozumieniu z innymi bibliotekami Dolnego Śląska przystąpiła do projektu "Legimi na Dolnym Śląsku".

Projekt polega na wspólnym zakupie licencji uprawniającej do korzystania z elektronicznych wersji publikacji.
Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnoślaskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu.

Legimi jest platformą subskrypcyjną e-booków i audiobooków.
Oferowane e-książki można czytać lub słuchać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oprócz standardowej formy ebooka, niektóre książki są dostępne w wersji audiobooków, a inne w formie synchrobooków.
Wśród dostępnych tytułów znajdują się zarówno książki w jezyku polskim, jak i angielskim czy niemieckim.

Dostęp do oferowanych czytelnikom książek możliwy jest na stronie http://www.legimi.pl.

Logo platformy Legimi