Książkowy niekalendarz

04 styczeń 2023
W roku 2023 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze przystąpiła do całorocznej ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Książkowy niekalendarz".

Kampania ta promuje czytelnictwo i jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
To inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice.
W ramach akcji biblioteka promuje wyzwania czytelnicze na każdy miesiąc, które zachęcają do odwiedzania biblioteki i sięgnięcia po książkę.

W roku 2024 wśród udostępnionych w zestawie materiałów znajduje się „książkowe Bingo”, które bibliotekarze i nauczyciele mogą wydrukować i rozdawać młodym czytelnikom, oraz dyplom z gratulacjami dla uczestników wyzwania.

Za projekt i realizację materiałów odpowiada kolektyw Mamy Projekt. W roku 2023 ilustracje i oprawę graficzną wykonało Studio Sarna, a w roku 2024 - Tomasz Kaczkowski.

Plakat akcji "Książkowy niekalendarz" na rok 2024
Plakat akcji "Książkowy niekalendarz" na rok 2023