Nasza biblioteka jest jedną z 50 (spośród 370 bibliotek zgłoszonych z całej Polski), które w 2015 roku biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka - zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań.

eko paka

To pierwszy tak duży program edukacji ekologicznej realizowany przez biblioteki z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym.

Do naszej biblioteki kolejno docierają pakiety edukacyjno-zabawowe poświęcone poszczególnym surowcom.
Pierwsza paka trafiła do biblioteki w czasie wakacji i już pomogła przybliżyć młodym ekologom drewno - Skąd się bierze? Co z niego produkujemy? Co powstaje w wyniku recyklingu odpadów drewnianych?

Organizator akcji zamierza pokazać zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów - opakowania, zużyte elementy - to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.
Będzie pożytecznie, kolorowo i zabawnie.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu programu EkoPaka na Facebooku - http://www.facebook.com/EkoPaka.

Tags: ekopakaekologia